TurkCoder.TK
» Panjur
0 (322) 429 33 34

Sosyal Medyada Biz}

Panjur

Panjur, konut ve apartmanlarda ısı yalıtımı için tercih edilmektedir. Ancak panjurun sağladığı avantajlar ısı yalıtımı ile kısıtlı kalmıyor. Isı ile beraber ses yalıtımı anlamında da panjur sistemlerinin önemli etkisi olduğu biliniyor. Panjur montajının bir diğer avantajı ise ışığı tamamen kesme özelliğine sahip olmasıdır. Özellikle müstakil evlerde panjurun güven verdiği de bir gerçek. Emniyet askısı aracılığı ile panjurun darbe ya da zorlama ile dış mekandan açılması da engellenebiliyor. Panjur çıtaları alüminyum ya da pvc olacak şekilde tercih edilebilmektedir. Panjurlar manuel çalışma ya da motorlu çalışma özelliklerine sahip oluyor. Günümüzde panjur seçimi çoğunlukla hem güvenlik hem de kolaylık sağlaması adına motorlu üretimlerden yana yapılıyor. Otomatik panjur sistemlerinin kaliteli ve ihtiyaca uygun üretimini sizin için yapıyoruz.

Firmamız ile iletişime geçmek için:

Telefon: 0 (322) 429 33 34

Mail: iletisim@hisarotomatikkapi.com

Adres: Yeşiloba Mahallesi, 46257 Sk Yetsan Sanayi Sitesi No:3/AD, Seyhan/Adana

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Motorlu Panjur Sistemleri Hakkında

Motorlu panjur sistemleri kumanda ile ya da buton ile komut alıyor. Böylece güç sarf etmeye gerek kalmaksızın panjur kapatılıp açılabiliyor. Motorlu panjurların engel algılama özelliği bulunuyor. Böylece açılma ya da kapanmaya engel olacak, sıkışma yaratacak cisim olması halinde panjurun motoru otomatik olarak duruyor ve kaza riski önlenmiş oluyor. Algılama sistemi sayesinde motorunu durduran panjurun da zarar görmesi engellenebiliyor. Sert iklim koşulları sebebi ile don oluşması halinde panjur çıtaları otomatik olarak durmaktadır. Böylece don etkisi ile panjurun açılma, kapanma işlemi esnasında zarar görmesi engellenebilir. Özellikle müstakil evler ve konutlarda dışarından zorlama ile panjurun açılması engellenebilmektedir. Böylece panjuru yalnızca ses, ısı ve ışık yalıtımı bazında kullanmamış bir nevi güvenlik önlemi olarak da uygulamış olabilirsiniz.

Panjur programları akıllı ev sistemleri için de uyumludur. Arzu edilmesi halinde belirli saatlerde otomatik açılıp kapanması için programlanabilmektedir. Böylelikle evde olduğunuz ya da olmadığınıza dair dilediğiniz izlenimi yaratabilirsiniz. Panjur sisteminin bir diğer avantajı ise kış mevsimlerinde gün batımı ile panjurun kapalı konuma getirilmesi halinde soğuyan havaya karşı kısmi izolasyon sağlamasıdır. Böylece ısı tasarrufu anlamında da panjur etkisinden yararlanabilirsiniz. Aynı tasarruf yaz aylarında klima ile serinlemeyi tercih eden konutlar için de geçerlidir. Güneşin konutunuzu ziyaret ettiği saatlerde panjuru kapatarak ısı yalıtımı yapabilir ve klima giderinden tasarruf sağlayabilirsiniz.