Otomatik Kapı Kumandaları Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Otomatik Kapı Kumandaları Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Otomatik kapılar güvenlik komutu ile çalışanlar, kumandalı kapılar, kartlı geçiş kapıları, butonlu kapılar ve fotoselli kapılar olmak üzere farklı gruplara ayrılıyor. Kumandalı otomatik kapılar çoğunlukla otopark, apartman, işletmeler ve depolarda tercih ediliyor.

Otomatik kapı kumandaları pek çok konuda hayatımızı kolaylaştırıyor. Öncelikle kumanda ile çalışan otomatik kapılar giriş çıkış denetimi sağlamaktadır. Otomatik kapının kumanda ile çalışması durumunda ilgili alanı kullanacak kişilere kumanda tahsis edilmektedir. Böylelikle yabancı kişilerce giriş çıkışlar engellenmekte ve güvenlik önlemi alınmış olmaktadır. Kumandalı otomatik kapıların açılması ve kapanması için kuvvet uygulama gereksinimi bulunmamaktadır, böylece engelli bireyler tarafından da kumandalı kapının kullanımı kolaylıkla sağlanmaktadır. Kullanım kolaylığının yanı sıra estetik görseli ile de kumandalı kapılar dikkat çekmekte ve tercih edilmektedir.

Kumandalı otomatik kapı kısmi kapalı değil ise yani bir diğer ifade ile kapı mekanın tamamını kapatacak ölçüde ise, bu durumda kapalı otoparklar veya depolarda kullanılmaya elverişli olmaktadır. Otopark veya depolardaki araç ya da muhafaza edilen ürünler ısı farklılığı, toz gibi dış etkenlerden kumandalı otomatik kapı sayesinde korunmaktadır. Kapının manuel olmaması ve kumandalı olması ile de iç mekandaki ısı muhafaza edilmektedir. Böylece özellikle soğuk hava depoları gibi alanlar ya da kumandalı otomatik kapının kullanıldığı diğer muhafaza alanları olumsuz iklim koşullarından etkilenmemektedir.

Kullanım alanlarına göre otomatik kapı talep edilmesi halinde ısı izolasyonuna uygun üretim yapıldığı gibi ihtiyaç halinde yangın, alev alma durumlarına karşı da korumalı özel üretimler gerçekleştirilmektedir. Yanmaz maddeden üretilen kumandalı kapılar çoğunlukla laboratuvar ve kimyasal madde içeriklerinin kullanıldığı veya depolandığı alanlar için tercih edilmektedir. Otomatik kapı kumandaları güvenliği sağladığı gibi ısı, enerji tasarrufu konusunda da son derece önemlidir. Özellikle engelli bireylerin kullanımı için de son derece kolay yapıya sahiptir. Kumandalı otomatik kapı tercih ederek estetik bir görsel yaratabileceğiniz gibi kullanım kolaylığı avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

Konut, işletme ya da depo alanınız için en uygun otomatik kapı kumandası ya da tam otomatik kapı sistemine sahip olmak için uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara