Seksiyonel Kapıların Kullanım Alanları ve Avantajları - Hisar Otomatik Kapı

Seksiyonel Kapıların Kullanım Alanları ve Avantajları

Endüstriyel kapı giriş çıkış denetimi gerekliliği olan tüm alanlarda kullanılabilir. İstenen ölçülerde seksiyonel kapı yani endüstriyel kapı tasarlanabiliyor olması kullanım avantajlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Seksiyonel kapı özellikle mal kabul alanları, lojistik firmaları depoları, antrepolar, garajlar, otopark alanları, galeriler, atölyeler, imalathaneler ve giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu depolama alanlarında kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bir diğer kullanım kolaylığı ve işlevselliği ise geniş alan ihtiyacının yoğun olduğu bölümlerde yaylı sistem ile desteklenen yapısı ve otomatik komut uygulamaları sayesinde yukarı doğru açılması ile kullanıldığı alanın tamamından yararlanma, bir diğer ifade ile kullanım alanından tasarruf imkanı sunmaktadır. Seksiyonel kapı kullanım alanı içerisindeki sesi ve ısıyı koruduğu gibi dışarıdan gelecek ses ve olumsuz iklim koşullarını da önlemesi sebebi ile soğuk hava depolarında da tercih edilmektedir. İklim koşullarına karşı koruma sağladığı gibi bulunulan alanın tozundan da içerideki ürün ya da malları korumaktadır. Böylece toz ve iklim koşulları kaynaklı aşınma önlenmiş olmaktadır. Endüstriyel kapı kullanım alanları arasında bulunan bir diğer sektör ve uygulama yeri ise ses denetiminin önemli olduğu ses kayıt stüdyolarıdır.

Endüstriyel Kapının Kullanım Alanları Nelerdir?

Endüstriyel (seksiyonel) kapı kullanım alanı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Isı denetimi, iç mekanın daralmasını önlemek, iklim koşullarının olumsuz etkilerinden korunmak, güvenlik önlemini yüksek düzeyde tutmak ve kullanım kolaylığı elde etmek istenen trafiği yoğun tüm alanlarda kullanılmaktadır. Günümüzde yoğunlukla kullanıldığı alanlardan bahsetmek gerekirse öncelikle; depolar, garajlar, özel mülk ve konutlar, otopark alanları, otomobil galerileri, üretim ve dağıtım depoları, oto yıkama işletmeleri, atölyeler, sergi ve fuar alanları, stüdyolar, alışveriş merkezlerinin mal kabul alanları ve ses stüdyoları olarak sıralayabiliriz.

Endüstriyel kapı tercih edilmesi uzun ömürlü kullanım imkanı sunan bir kapı sisteminden yararlanmak anlamına da gelmektedir. Isı, ses yalıtımı, giriş çıkış kontrolü, nakliye işlemlerinin kolaylıkla sağlanabilmesi ve alan hacminin tam performans kullanılması için tercih edilmektedir. Böylece kaliteli, güvenli, hem otomatik hem de manuel verim alınabilecek bir kapı sistemine sahip olunmaktadır.

Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara