Endüstriyel Kapıların Fabrikalar İçin Önemi - Hisar Otomatik Kapı

Endüstriyel Kapıların Fabrikalar İçin Önemi

Endüstriyel kapı bir diğer adı ile seksiyonel kapılar depolar, imalathaneler, mal kabul alanları, lojistik firmaları, fabrikalara gibi araç ve ürün trafiğinin yoğun olduğu çok sayıda alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel kapılar kullanım alanı ve amacına uygun olacak şekilde farklı ham maddeler kullanılarak üretilmekte ihtiyaç olması halinde talep edilen renklerde tasarlanabilmektedir. Asli amacı kullanılan alandaki trafiği düzenli tutmak, depo alanının verimli kullanılmasını sağlamak, iklim koşullarına karşı ürün ya da malların korunmasını amaç edinmek, otomatik yapısı gereği hijyenik yaklaşım oluşturmak ve en önemlisi güvenlik koşullarını sağlamaktır.

Endüstriyel kapıların fabrika üretim aşamalarında farklı yapılar ve sistemlere entegre edilmiş tasarımlar için özel uygulamalar yapılabilmektedir. Tavana açılan endüstriyel amaçlı kapılar çelik ya da alüminyum ham madde ile imal edilmektedir. Endüstriyel kapılar yukarı doğru bir diğer ifade ile tavana açılır olarak tasarlanmaktadır. Motorlu sistem yani elektrik ile çalışmalarının yanı sıra manuel kullanım için de uygun olacak şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretim aşamasında emniyet sistemleri geliştirilmekte, kullanıcı bireylerin zarar görmesi ve kaza riskini azaltmaya yönelik önlemler alınmaktadır. Bu önlemler için yaylı ya da ihtiyaca göre yaysız sistemlere başvurulmaktadır.

Emniyet sistemine ek olarak manuel (el ile çalışan sistem) ve sızdırmazlık özellikleri de baz alınarak üretim yapılmaktadır. Manuel sistem özellikle enerji kesintileri yaşanan dönemlerde işletmenin ya da konutun (endüstriyel kapının kullanıldığı alanın) gerek iş gerekse şahsi trafiği sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir. Endüstriyel kapı fabrika ve üretim aşamalarında kullanım alanına uyumlu olacak yataklama şekli belirlenmekte, uluslararası normlar çerçevesinde, kaliteli ve profesyonel yöntemler ile üretim gerçekleştirilmektedir. Endüstriyel kapı fabrika üretim aşamalarının standartlara uygun olması birey ve ürünlerin kazalara karşı korunması anlamına geldiği gibi depolama ya da kullanım alanın yangın, iklim koşulları ve kötü niyetli şahısların etkilerine karşı koruma özelliğini de taşımaktadır. Endüstriyel çözümleri oluşturmanın ilk ve en önemli adımı doğru yataklaması yapılmış, profesyonelce tasarlanmış ve motajı gerçekleştirilmiş bir kapı sistemine sahip olmaktır. Doğru bir kapının işlerinizi hızlandırdığı ve kolaylaştırdığını fark edeceksiniz.

Hisar Otomatik Seksiyonel Kapı
Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara