Seksiyonel Kapı Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler -

Seksiyonel Kapı Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Endüstriyel kapı araç giriş ve çıkış trafiğinin yoğun olduğu depolar, antrepolar, mal kabul alanları, fabrikalar, garajlar, atölyeler ve imalathane gibi pek çok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Endüstriyel kapı sistemleri öncelikli olarak güvenlik ardından ise ısı tasarrufu, ses yalıtımı, hijyen sağlama, kullanım kolaylığından faydalanma ve endüstriyel çözümler oluşturulma maksatlı kullanılmaktadır.

Seksiyonel kapılar hızlı çalışması ve ilgili alandaki trafiği aksatmaması açısından son derece önemlidir. Bu noktada elektrikli sistem ile çalışan endüstriyel kapılar için enerji kesintilerinde manuel kullanıma elverişlilik son derece önemli bir özelliktir. Manuel sistem ile de çalışabilen endüstriyel kapılar tasarlanmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Böylece enerji olmayan durumlarda da işletmelerin trafiği sekteye uğramadan devam edebilmektedir. Endüstriyel kapının kullanım alanına göre motor gücü de önem kazanmaktadır. İşletme ya da deponun konumlandığı alana göre de motor gücü ayrıca değerlendirilmetedir. Konut ve yerleşim alanlarına yakın depo ya da işletmelerde yüksek sesle çalışan motorlar tercih edilmemelidir. Endüstriyel kapı motorunun yüksek sesle çalışması her kullanım alanı için doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Ses düzeyi ayarlanmış güçlü motorlara sahip olmak ve hızlı çalışma performansına ulaşılmak da mümkün kılınmaktadır.

Endüstriyel kapılar kullanım alanlarına göre; butonlu, çekme ipli, uzaktan kumandalı, manyetik sensörlü ve fotoselli olmak üzere farklı sistemlerdedir. Kullanım amacı baz alınarak yüksek performans sağlayacak kapı sistemi tercih edilmelidir. Endüstriyel kapının mal ya da araç giriş çıkışları dışında bireyler tarafından kullanılabilmesi için servis kapısı ve pencere ilaveli olanları da tercih edilebilir. Kapının kullanım alanı ve amacına uygun olması adına özellikle soğuk hava depoları için ısı yalıtımlı, atölye ve imalathaneler için ses yalıtımlı yapıları tercih edilmelidir. Kimyasal madde üretimi ya da depolamasında kullanılan alanlara ise yanmaz kapılar tercih edilmektedir.

Endüstriyel kapı montaj aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ise depo ya da fabrika alanına uygun yataklama tipidir. Profesyonel hizmet alınması halinde kapının kullanım amacı, alanı ve ortama uygunluğu uzman ekipler tarafından belirlenerek ihtiyaca yönelik yönlendirme gerçekleştirilmektedir.

Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara