Alüminyum Kepenk Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler -

Alüminyum Kepenk Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alüminyum kepenk uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? sorusuna cevap verirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Alüminyum kepenk yaptırılacak alanı diğer bölmelerden ayırmak ya da güvenlik amaçlı yaptırmak arasında ciddi bir ayrım söz konusudur. Kepenk sisteminin kullanılacağı alanın fonksiyonu da son derece önemlidir. Kepenk yaptırılacak alan konut, iş yeri ya da depo olması durumunda farklı malzemelerden üretilmiş kepenk sistemleri tercih edilebilir. Özellikle kepenk motorunun çalışma gürültüsü bu noktada son derece önemlidir. İş yerleri ya da depolar için yüksek sesle çalışan motorlar tercih edilebilirken konutlar için daha az ses ile çalışan kepenk motorları öne çıkmaktadır. Alüminyum kepenk uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenlerden diğer önemli unsur ise kepenk kullanılacak alanın iklim ve fiziksel koşullarıdır.

Rutubetli, nemli, deniz kenarı ya da yoğun güneş alan yerlerde kullanılacak alüminyum kepenkler için su, rutubet, korozyon ve ısıya dayanıklı malzemeden üretilmiş kepenk sistemleri tercih edilmelidir. Alüminyum kepenkler kendi içerisinde iki ayrı grupta incelenmektedir.

  • Ekstrüzyon Alüminyum Kepenk: Otomatik kepenkler arasında en dayanıklı kepenk sistemi olarak kabul edilmektedir. Nem, rutubet, güneş ışınlarının etkisi ve korozyona dayanıklı üretimi ile uzun yıllar aşınma olmaksızın kullanılmaktadır. Güvenlik unsurunun ön planda olduğu alanlar için tercih edilmektedir. İhtiyaç olması halinde zırh kaplama desteği ile güvenlik seviyesi de artırılarak kullanıcın beklentilerine uygun olacak şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir.
  • Poliüretanlı Alüminyum Kepenk: Poliüretan alüminyum kepenkler çoğunlukla ısı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanımı; giyim mağazaları, alışveriş merkezi içerisindeki mağazalar, bijüteriler, ses stüdyoları, şahsi garajlar, mekan içi ayrıma ihtiyaç olan depolar gibi güvenlik riskinin düşük olduğu alanlarda tercih edilmektedir.

Alüminyum kepenk sistemini tercih ederken kullanım amacının doğru belirlenmesi ve mekanın güvenlik seviyesine göre uygun sistemin montajının sağlanması son derece önemlidir. Alüminyum kepenk sistemi iki alanı birbirinden ayırmak için kullanılabileceği gibi güvenlik uygulaması bazında da tercih edilmektedir. Kullanım amacı, alanı ve iklim koşulları gibi dış etkenleri de baz alarak ihtiyacınız ile uyumlu kepenk sistemini belirleyebilir, uzman ekibimiz ile iletişime geçerek talebinize uygun üretimin yapılması ve ardından montaj işlemlerinin tamamlanması ile kullanıma başlayabilirsiniz.

Aluminyum-kepenk-1
Alüminyum Kepenk Uygulaması
Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara